Tadeusz Górny nie żyje

28 lipca, po ciężkiej chorobie zmarł Tadeusz Górny, dziennikarz, redaktor, popularyzator literatury i kultury, sekretarz jury Nagrody Literackiej m.st. Warszawy, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek, członek zarządu spółki „Targi Książki” oraz koordynator programowy Warszawskich Targów Książki.

Tadeusz Górny urodził się w 1941 roku. Jako dziennikarz debiutował w połowie lat sześćdziesiątych. Od roku 1966 związany był z programami I i III Polskiego Radia. Był jednym z twórców nagrody sezonu wydawniczo-księgarskiego „Ikar”. Współczesnym widzom znany był z autorskiego programu „Książki z górnej półki”, emitowanego w TV Polsat (1993–1996), a potem w TVP SA (2000–2007), który cieszył się uznaniem i dużą oglądalnością. Prowadził także nocny program o literaturze w Polskim Radiu.

Uroczystość pożegnania Tadeusza Górnego odbędzie się 5 sierpnia w piątek o godzinie 13.00 w Domu Pogrzebowym na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. O godz.14.30 nastąpi złożenie urny do grobu rodzinnego na Starych Powązkach. Odprowadzenie rozpocznie się od bramy VI.