Konkurs na opowiadanie kryminalne

Z okazji Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2016 ogłoszono konkurs na opowiadanie kryminalne bądź sensacyjne albo jego szkic, które powinno być związane z Wrocławiem i także, ze względu na przypadającą w tym roku 400. rocznicę śmierci Szekspira, zawierać wątki inspirowane jego twórczością.

Zgłoszenia można nadsyłać do 31 marca .Wybrane przez jury 24 osoby  będą mogły wziąć udział w Kryminalnych Warsztatach Literackich (31 maja-4 czerwca), które poprowadzą Mariusz Czubaj, Marta Mizuro i Marcin Wroński. Podczas zajęć początkujący pisarze będą pracować z uznanymi twórcami nad udoskonalaniem swoich tekstów.

Niektóre  z prac nagrodzonych autorów trafią do specjalnej publikacji. Warsztaty pisarskie organizowane przez Międzynarodowy Festiwal Kryminału dorobiły się już sporej renomy. Warto przypomnieć, że Podczas siedmiu poprzednich edycji nagrodzono  161 uczestników, ukazały się dwa zbiory opowiadań z warsztatów: „Zaułki zbrodni” (Wydawnictwo Dolnośląskie, opowiadania z lat 2009 i 2010) oraz „Czas zbrodni” (Wydawnictwo EMG, opowiadania z lat 2011-2014). Kilku uczestników wydało swoje powieści, między innymi Marta Guzowska (która za swoją debiutancką „Ofiarę Polikseny” zdobyła Nagrodę Wielkiego Kalibru), Agnieszka Krawczyk, Anna Trojan, Bartłomiej Biesiekirski, Joanna Marat, Piotr Bolc i Mateusz Lemberg

Formularz zgłoszenia tutaj,

Nazwiska autorów opowiadań, którzy wezmą udział w Kryminalnych Warsztatach Literackich poznamy do 29 kwietnia.