„Dziennik…” Siemiona już wkrótce

Fragmenty tej książki publikowaliśmy premierowo już w zeszłym roku. Rzecz była zapowiadana na maj 2015. Koniec końców „Dziennik roku Węża” (Czarne) Piotra Siemiona ukaże się już w lipcu a my już prezentujemy okładkę i zapowiedź.

Sam autor pisał o swojej najnowszej książce: “Jeśli wszystkie te węże i smoki są tylko ściemą, ten dziennik pozostanie zapisem mojej trudnej codzienności, na dwanaście miesięcy wtłoczonej w pudełko z hieroglifami. W kuchennej szafce mam cały stos takich pudełek po herbacie Smocza Studnia. Ale może chiński zodiak naprawdę działa i w trakcie roku Węża przydarzą mi się rozmaite sprawy, które mogą się wydarzać tylko w latach Węża, a wtedy te zapiski nie będą już skromnym dziennikiem, tylko proroctwem? Codzienność, jej banały okażą się omenem, zapowiedzią nieuniknionych cudów?”

A Andrzej Stasiuk puentował: „Ach, czujny ten Siemion czujny jak pies. A pisze o naszym świecie jak z nut”.

Piotr Siemion (ur. 1961) – pisarz i prawnik. Autor powieści „Niskie Łąki” oraz „Finimondo”. Ukończył anglistykę na Uniwersytecie Wrocławskim i wydział prawa Uniwersytetu Columbia. Dwanaście lat spędził na emigracji w USA i Kanadzie, od 2000 roku mieszka w Warszawie. Tłumacz literatury amerykańskiej, między innymi kultowej powieści Thomasa Pynchona „49 idzie pod młotek”.