Festiwal Literatury dla Dzieci we Wrocławiu

Od 31 maja do 5 czerwca we Wrocławiu po raz trzeci odbędzie się Festiwal Literatury dla Dzieci. Organizatorzy przygotowali ponad trzydzieści wydarzeń, w tym spotkania z gwiazdami literatury dla najmłodszych: Brandonem Mullem oraz Martinem Widmarkiem.

Autorzy cykli Baśniobór – Brandon Mull oraz Biuro detektywistyczne Lassego i Mai – Martin Widmark to dwie zagraniczne gwiazdy Festiwalu Literatury dla Dzieci we Wrocławiu, ale nie zabraknie również polskich autorów z najwyższej półki z Ewą Chotomską, Barbarą Gawryluk, czy Grzegorzem Kasdepke na czele. Z kolei warsztaty plastyczne poprowadzą m.in. Julia Friese, Grażka Lange, Marianna Oklejak i Piotr Socha. Przygotowano także dwie wystawy: plenerowa Butenko PINXIT! Z Gapiszonem w roli głównej oraz „Artist and Masterpieces of Illustration„, curated by Bologna Children`s Book Fair/Bologna Fiere – 50 lat najpiękniejszych ilustracji.

W programie również dwa przedstawienia teatralne. Na szczególną uwagę zasługuje światowa premiera spektaklu na motywach książki Licho nie śpi Agnieszki Taborskiej – zwycięzcy konkursu na Najlepszą Polską Książkę dla Dzieci w roku ubiegłym. Tytuł najlepszej książki dla dzieci wydanej w 2015 roku poznamy na uroczystej Gali w Kinie Nowe Horyzonty 5 czerwca. Głosować można do 23 maja za pośrednictwem strony http://fldd.pl/2016/glosowanie/, a na Gali – prócz werdyktu czytelników i licznych niespodzianek – zagra Jerz Igor.

Szczegółowy program: http://bit.ly/FLDD_Wroclaw_2016

Festiwal Literatury dla Dzieci we Wrocławiu odbędzie się w ramach literackiego programu Europejskiej Stolicy Kultury i Światowej Stolicy Książki UNESCO Wrocław 2016 w dniach 31 maja – 5 czerwca 2016.