Rezydencja literacka w Wojnowicach

Poeci, pisarze, eseiści, tłumacze i krytycy z 24 krajów Europy Środkowej mogą wysłać swoje zgłoszenie na pobyt w  Rezydencji Literackiej w Wojnowicach – malowniczej wsi położonej 22 km od Wrocławia.

Celem Programu Rezydencji Literackich w Zamku na Wodzie w Wojnowicach jest wsparcie i promocja artystów reprezentujących różne gatunki literackie, jak i tworzących na ich pograniczu, zainteresowanych współpracą z przedstawicielami dolnośląskiego środowiska literackiego i lokalną społecznością. Mile widziani są przede wszystkim osoby otwarte na twórczą wymianę doświadczeń i budowanie międzynarodowych więzi kulturalnych.

Udział w programie mogą wziąć osoby z 24 krajów: Albania, Armenia, Austria, Azerbejdżan, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Estonia, Gruzja, Litwa, Łotwa, Macedonia, Mołdawia, Niemcy, Polska, Rosja, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Ukraina, Węgry.

Wybrani twórcy będą mieli okazję spędzić od 4 do 8 tygodni w wojnowickim Zamku na Wodzie.

Zgłoszenia w ramach pierwszego naboru do programu Rezydencji Literackich można nadsyłać jeszcze do 6 marca.

Regulamin programu dostępny jest na stronach:

– Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego:www.kew.org.pl,
– Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016: www.wroclaw2016.pl/rezydencje (zakładka: Nabory)
.
Położony 22 kilometry od Wrocławia Zamek na Wodzie ma swojej ofercie bogato wyposażoną bibliotekę, przestrzeń biurową do pracy (dostęp do Internetu, pomieszczenia wyposażone w sprzęt komputerowy, telefon), salę muzyczną, restaurację i kawiarnię, pokoje gościnne oraz duży park.

W ramach realizacji koncepcji pracy, rezydenci będą mieli także możliwość podróżować do innych miejscowości na Dolnym Śląsku – w tym do Wrocławia.

Program Rezydencji Artystycznych A-i-R Wro został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.