Konkurs na opowiadanie fantastyczne

Organizatorzy wrocławskich Dni Fantastyki  ogłosili dwa konkursy na opowiadanie oraz na ilustrację – Kryształowe Smoki. Prace można przesyłać do końca marca, a nagrody zostaną wręczone w trakcie Dni Fantastyki, które w tym roku odbędą się 13-15 maja.

Dni Fantastyki  to największa, organizowana nieprzerwanie od 2004 roku na Dolnym Śląsku impreza dla miłośników fantastyki i jedna z najważniejszych  w Polsce. Dotychczas odwiedziło je kilkuset gości: pisarzy, redaktorów czasopism, rysowników, twórców gier, aktorów, reżyserów oraz artystów z Polski, Europy i USA.

Tegoroczna edycja imprezy będzie mieć miejsce we Wrocławiu w połowie maja – w dniach 13-15 maja – poświęcona będzie historiom alternatywnym.

Temat konkursu na opowiadanie brzmi „Jak wyglądałaby historia naszego kraju, gdyby w 966 roku chrzest Polski się nie odbył?”. Tekst nie może przekraczać 12 000 znaków (ze spacjami). Nadesłane prace trzeba zgłosić do jednej z dwóch kategorii – debiutantów lub profesjonalistów (dotyczy zwycięzców poprzednich konkursów organizowanych przez Dni Fantastyki oraz autorów, którzy publikowali już na znanych portalach, w czasopismach lub antologiach).

Ocenie podlega przede wszystkim pomysłowość, wysoki poziom merytoryczny i oryginalna interpretacja tematu. Opowiadania należy nadsyłać na adres mailowy k.farynowska@dnifantastyki.pl wyłącznie jako załącznik w formacie .rtf, w treści napisać, w jakiej kategorii ma być oceniana, i podać swoje dane (imię, nazwisko, adres, datę urodzenia oraz telefon). Jedna osoba może nadesłać jedno opowiadanie. Ostateczny termin zgłoszeń mija 31 marca 2016 roku.

15 kwietnia na stronie www.dnifantastyki.pl zostaną ogłoszeni trzej finaliści w każdej kategorii (będą poinformowani także mailowo i telefonicznie), natomiast konkurs ostatecznie zostanie rozstrzygnięty 14 maja podczas gali wręczenia nagród (obecność obowiązkowa!). Wszystkim finalistom przysługuje darmowa wejściówka na XII Dni Fantastyki.