Salon Angelusa

Podobnie jak w ubiegłym roku istotną częścią programu Bruno Schulz Festiwal będzie „Salon Angelusa” w ramach którego odbędą się spotkania z autorami, którzy byli nominowani lub zdobyli Nagrodę Angelusa.

Tegoroczny cykl spotkań Salon Angelusa na Bruno Schulz Festiwal  we wrocławskim Ossolineum otworzy 15 października Kazimierz Orłoś, autor między innymi „Domu pod Lutnią. Powieść” i „Historii leśnych kochanków” (obie nominowane do Angelusa).Spotkanie poprowadzi Mieczysław Orski.

Kolejnego dnia z czytelnikami spotka się ubiegłoroczny laureat Angelusa Pavol Rankov. Nagrodzony za „Zdarzyło się pierwszego września (albo kiedy indziej)”, przed kilkoma miesiącami ukazała się po polsku jego kolejna powieść – „Matki”. Rozmowę ze słowackim pisarzem poprowadzi tłumacz obu powieści Tomasz Grabiński. Zapraszamy w piątek, 16 października do Mediateki.

W sobotę 17 października spotkanie z Olgą Tokarczuk, po raz kolejny nominowaną do „Angelusa”. W tym roku za „Księgi Jakubowe”.  Spotkanie poprowadzi Irek Grin.

Ostatniego dnia Festiwalu, czyli w niedzielę 18 październik , odbędzie się  spotkanie z Andrzejem Stasiukiem po raz kolejny nominowanym do Nagrody . Tym razem za „Wschód”. Wszystkie wymienione spotkania odbędą się w Ossolineum.

To  najbardziej gorące  –  spotkanie z  tegorocznymi finalistami „Angelusa”: Jackiem Dehnelem, Drago Jančarem, Ziemowitem Szczerkiem, Lucianem Dan Teodoroviciem  i  Olgą Tokarczuk, odbędzie się w salonie Empik Renoma w piątek, 16 października, czyli w przededniu przyznania  Nagrody. Autorzy odczytają fragmenty swoich powieści. Spotkanie poprowadzą Wojciech Bonowicz i Szymon Kloska.

Szczegółowy program tutaj