Nowa odsłona „Jeżycjady”

„Feblik” (Akapit Press) – najnowsza książka Małgorzaty Musierowicz – to ciąg dalszy bestsellerowej „Wnuczki do orzechów”.

Akcja przebiega w czasie tych samych kilku upalnych dni sierpniowych, a dotyczy przełomu w życiu  Ignacego Grzegorza. Humor, dobra energia, radość życia i ciepło – znajome postacie i  zaskakujące wydarzenia! – jednym słowem: Jeżycjada! – Tom 21!

Jak pisze Gazeta Wyborcza: „Mimo że premiera nowego tomu zapowiedziana jest na 6 listopada, to już rozpoczęto przedsprzedaż na stronie internetowej wydawnictwa. Jak dowiedzieliśmy się u jego przedstawicieli, zainteresowanie w ciągu trzech dni było dużo większe niż w przypadku poprzedniego tomu”.

 

Oto biogram autorki zamieszczony na jej autorskiej stronie (musierowicz.com.pl):

Imię i nazwisko: Małgorzata Musierowicz

Nazwisko panieńskie: Barańczak

Data i miejsce urodzenia: 9 stycznia 1945, Poznań, Jeżyce

Wykształcenie: wyższe (Państwowa Wyższa Szkoła Sztuk Plastycznych w Poznaniu, Wydział Malarstwa i Grafiki; dyplom z grafiki użytkowej w roku 1968)

Specjalność: grafika książki

Zawód wykonywany: autorka i ilustratorka książek dla dzieci i młodzieży, w tym serii Jeżycjada®

Ulubione zajęcia: czytanie książek, pisanie książek, ilustrowanie książek, wymyślanie książek, pisanie o książkach, kupowanie książek, wyszukiwanie książek na półkach antykwariatów, kolekcjonowanie książek, pożyczanie książek od przyjaciół, pożyczanie książek przyjaciołom, rozmowy o książkach, ustawianie książek na nowych regałach, oprawianie starych książek w nowe okładki

Ulubiony przedmiot: książka

Ulubiona książka: setki

Ulubiona muzyka: poważna

Ulubiony krajobraz: jezioro w lesie

Ulubiony pojazd: rower

Ulubiony kolor: wszystkie

Pasja: ogród kwiatowy

Ulubione kwiaty: 1. róże 2. ostróżki 3. tulipany

Ulubione drzewo: sosna

Ulubione zwierzę: wiewiórka

Ulubiony ptak: słowik

Ulubiona istota: dziecko