Czytaj PL!

Trzysta wypożyczalni darmowych e-booków od 1 października pojawi się w Warszawie, Katowicach, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku i w Krakowie. W każdym z nich będzie można na miesiąc wypożyczyć jedną z dwunastu książek.

Czytaj PL! to pierwsza tego rodzaju akcja na świecie organizowana na tak dużą skalę, stworzona przez Krakowskie Biuro Festiwalowe – operatora programu Kraków Miasto Literatury UNESCO oraz platformę e-bookową Woblink.com.

Aby wypożyczyć książkę wystarczy pobrać aplikację mobilną Czytaj PL!, a następnie zeskanować przy jej pomocy kod QR umieszczony na plakacie przy okładce danej książki. E-książki będzie można czytać na smarfonie lub tablecie, a zostaną one zamieszczone na nośnikach reklamowych na przystankach komunikacji miejskiej w Krakowie, Gdańsku, Katowicach Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu.

Wśród tytułów, które będzie można wypożyczyć w trzystu e-bibliotekach znalazły się zarówno bestsellery, jak i bardziej ambitne publikacje. Do dyspozycji miłośników nowych technologii i kryminału będą min. powieści: „Arena szczurów” Marka Krajewskiego, „Kasacja” Remigiusza Mroza i „Inna dusza” Łukasza Orbitowskiego, rozmowy Patryka Vegi z policjantami – „Złe psy. W imię zasad” i „Notebook” Tomasza Lipko.

Darmową aplikację Czytaj PL! będzie można pobrać w sklepach App Store i Google Play. Akcja Czytaj PL! od 1 października. Akcja potrwa pełny miesiąc, do 31 października. We wszystkich miastach drogę do ciytylightów z najlepszymi książkami pomoże czytelnikom znaleźć aplikacja mobilna jakdojade.pl.

Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Promocja Czytelnictwa.