Konkurs na opowiadanie

Międzynarodowy Festiwal Opowiadania ogłosił konkurs na najlepsze opowiadanie 2015. Hasło przewodnie:  „Obiecaj”.

Zwycięskie i wyróżnione teksty zostaną opublikowane w festiwalowej antologii, laureaci otrzymają możliwość udziału w warsztatach kreatywnego pisania odbywających się w trakcie 11. edycji Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania we Wrocławiu, w dniach 30.09 – 10. 2015 roku . Główna nagroda to pięć tysięcy złotych.

Uczestnikiem konkursu może być każdy, bez względu na wiek, płeć, przynależność narodową, wyznawane poglądy polityczne i wierzenia religijne. Nadesłany utwór powinien mieć charakter autorski; musi być również napisany po polsku. Organizatorzy nie przyjmują tłumaczeń..  Teksty należy podpisać imieniem i nazwiskiem, a do e-maila dołączyć informacje kontaktowe (adres pocztowy, numer telefonu).

Wytyczne interpretacyjne organizatorów dla autorek i autorów są takie: „Zamawiamy niniejszym dedykowane pisanki-cacanki o objętości wprost proporcjonalnej do zawartości. Niechaj w 3d zogniskują temperaturę czasów, w których nikt nie chce już wierzyć tekstowi na słowo. W zakresie nadsyłki należy ogarnąć sytuację ja, definicję ty, jak również co najmniej kilkuzdaniową encyklopedię relacji pomiędzy nimi. Dozwala się kultywować: skargę konstytucyjną, zwyczajną ściemę, mieszanie szyków, sny. Wskazane są wszelkie rozkojarzenia. I – gdyby to było niejasne – szukamy autorów nad wyraz słownych”.

Bardziej precyzyjnie rzecz ujmując: teksty nie powinny przekraczać piętnastu stron znormalizowanego maszynopisu (jedna strona to tysiąc osiemset znaków ze spacjami). Organizatorzy przyjmują  prace w plikach .doc, .docx, .rtf, .odt, .txt . Teksty można przesyłać do 15 czerwca 2015r. na adres konkurs@opowiadanie.org

Więcej szczegółów na stronie opowiadanie.org