Międzynarodowy Festiwal Opowiadania

Znamy już wstępny program 10 Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania, który odbędzie się od 1 do 5 października we wrocławskim Kinie Nowe Horyzonty.

Z pisarzy polskich  na festiwalu pojawią się m.in. Andrzej Stasiuk, Dorota Masłowska, Marek Bieńczyk, Grażyna Plebanek, Inga Iwasiów, Janusz Rudnicki i Ziemowit Szczerek. Poza nimi festiwal będzie także gościł autorów z Korei, Norwegii, Islandii, Irlandii oraz Kraju Basków. W programie obok spotkań autorskich, pokazów filmów, koncertów, wystaw, wykładów i dyskusji znajdą się także monodramy i działania w przestrzeni miejskiej.

Program festiwalu uzupełnia projekt Transgresje – międzynarodowa wymiana narracji, realizowany przez Towarzystwo Aktywnej Komunikacji we współpracy z Norwegią, Islandią i Liechtensteinem. Biorą w nim udział Janusz Rudnicki, Grażyna Plebanek, Marek Bieńczyk, Inga Iwasiów, Piotr Paziński i Ziemowit Szczerek. Wraz z nimi wystąpią Christine Glinski-Kauffman i Stefan Sprenger z Liechtensteinu, Laila Stien i Mikkel Bugge z Norwegii oraz troje Islandczyków: Kristin Eiríksdóttir, Thorarinn Eldjarn i Halldór Armand Ásgeirsson

Szczegółowy program na stronie :opowiadanie.org