Zapraszamy na Salony Angelusa – spotkania z autorami i tłumaczami nominowanymi do Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus 2019

Już 19 października poznamy tegorocznych laureatów Angelusa. Jury wybierze spośród książek pochodzących z sześciu krajów Europy Środkowej – co ciekawe, po raz pierwszy wśród nominowanych pozycji nie ma ani jednej książki z Polski. Tradycyjnie już gali Nagrody towarzyszą spotkania z nominowanymi i laureatami organizowane przez Wrocławski Dom Literatury i Bruno Schulz. Festiwal.

18 października o godzinie 21.00 w Barbarze (ul. Świdnicka 8B) z czytelnikami spotkają się autorzy i autorki nominowani do Nagrody: Bianca Bellová z Czech, Georgi Gospodinow z Bułgarii, Siergiej Lebiediew z Rosji, Christoph Ransmayr z Austrii, Sasha Marianna Salzmann z Niemiec, Jurij Wynnyczuk z Ukrainy i Polina Żerebcowa z Rosji. W spotkaniu wezmą również udział tłumacze i tłumaczki nominowanych książek, a rozmowę poprowadzą Wojciech Bonowicz i Szymon Kloska. Podczas wieczoru usłyszymy także fragmenty nominowanych książek czytane w językach oryginalnych.

Natomiast 20 października o godzinie 12.00 w Prozie, klubie Wrocławskiego Domu Literatury (Przejście Garncarskie 2, II p.) odbędzie się spotkanie z laureatem lub laureatką Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus 2019, które poprowadzi Piotr Śliwiński. Zapraszamy!