Nowa książka Gretkowskiej

Nowa książka Manueli Gretkowskiej – Na linii świata, w wydawnictwie Znak literanova. 

Natasza, studentka psychologii, dorabia, rozbierając się na seksczacie. Jeden z klientów – genialny programista z Doliny Krzemowej – proponuje jej zaskakujący kontrakt. Dziewczyna jedzie do Kalifornii, tam gdzie projektuje się przyszłość. I gdzie często trzęsie się ziemia.

A potem dzieje się coś, czego ani ona, ani nikt inny nie potrafi wytłumaczyć. Nasz świat obraca się przeciwko nam. We Francji przeczuwa to Houellebecq. W Anglii nakręcono Black Mirror, w Stanach – Westworld. W Polsce Manuela Gretkowska jako pierwsza odważyła się napisać, co stanie się za linią świata, który znamy.

Manuela Gretkowska, pisarka, scenarzystka, felietonistka, działaczka społeczna, założycielka Partii Kobiet. Ukończyła filozofię na Uniwersytecie Jagiellońskim. W Krakowie współpracowała z pismem „brulion”. W roku 1988 wyjechała do Francji.  Debiutowała powieścią „My zdies’ emigranty” (1991). Jej książki tłumaczone były na języki: węgierski, serbski, ukraiński, litewski, rosyjski, niemiecki, hiszpański i fiński.