Polska B z wizytą w Polsce A

Ukazała się intrygująca książka Urszuli Sowińskiej „Wybrany” (wydawnictwo W Punkt).

Młody pracownik supermarketu z dyplomem w kieszeni chce wyrwać się z małomiasteczkowej biedy i zarobić wielkie pieniądze w dużym mieście. Za wszelką cenę. W desperacji posuwa się do czynu ostatecznego.

„Wybrany” to trzymająca w napięciu opowieść, która prowadzi czytelnika tropem skrywanych namiętności aż na samo dno ludzkiej natury. Bezwzględność, męczące ambicje i fatalnie pojęta sprawiedliwość pomagają bohaterowi ignorować uniwersalne wartości. Ale co, gdy na jego drodze stanie przeznaczenie? Zaskakujące zakończenie książki nikogo nie pozostawia obojętnym.

Urszula Sowińska, Mieszkała w trzech polskich miastach: wychowała się w dość małym, w całkiem dużym studiowała i zaczęła pracę, a osiadła w tym największym. Doświadczenia z każdego z nich pomogły jej stworzyć plastycznych i wiarygodnych – choć całkiem fikcyjnych – bohaterów. Skończyła dziennikarstwo i trafiła do dużej gazety codziennej. To było spełnienie jej marzeń, ale po latach całkowitego podporządkowania się newsom zrezygnowała z tej pracy. – Teraz klawiatura mojego komputera stuka już tylko dla mnie. – żartuje. Pisze właśnie kolejną książkę. Nie wyobraża sobie życia bez kawy, internetu i miejskiego gwaru.