Prowadź swój pług przez kości umarłych

Wydawnictwo Literackie zapowiada trzecie wydanie znakomitej książki Olgi Tokarczuk – „Prowadź swój pług przez kości umarłych”. Thriller moralny z kryminalną zagadką. Powieść została zekranizowana przez Agnieszkę Holland w filmie Pokot (premiera 24 lutego).

W oddalonej od reszty świata górskiej osadzie w pięknej Kotlinie Kłodzkiej mieszka ze swoimi psami Janina Duszejko – nieco ekscentryczna starsza pani, miłośniczka astrologii, która w wolnych chwilach dogląda domów nieobecnych sąsiadów i tłumaczy poezję Williama Blake’a.

Niespodziewanie przez tę spokojną okolicę przetacza się fala morderstw, których ofiarą padają miejscowi myśliwi. Czy to możliwe, by to zwierzęta – jak sugeruje Duszejko – zaczęły czyhać na życie swych oprawców? Wszak Blake pisał: „Błąkająca się Sarna po lesie / Ludzkiej Duszy niepokój niesie”…

Olga Tokarczuk, jedna z najpopularniejszych i poczytniejszych polskich pisarek, laureatka wielu prestiżowych nagród, w tym nagrody Nike 2008 (za Biegunów) i Nike 2015 (za Księgi Jakubowe).

Należy do jednych z najczęściej tłumaczonych polskich pisarzy.