Premiera nowej powieści Saramonowicz

Już niedługo premiera „Xięgi Nefasa. W zaświatach” (Znak) nowej powieści Małgorzaty Saramonowicz.

Władysław, Jaksa i Alba. Młody następca tronu, syn wielkiego rycerza i niewidoma kapłanka. Władysław rywalizuje z Jaksą, z czasem staje się bezwzględny i okrutny. Jaksa zaś nie chce być wojownikiem i w tajemnicy doskonali swoje magiczne umiejętności. Tymczasem NIEZWYKŁEmoce Alby są coraz silniejsze. Może już wkrótce to ona stanie na czele pogańskiego buntu.

Nefas, tajemniczy sługa Krzywoustego, musi za wszelką cenę chronić całą trójkę przed niebezpieczeństwem z zewnątrz i przed samymi sobą. Wiąże go złożona Trygławowi przysięga. Jeśli jej nie dotrzyma, tych troje młodych zginie. Nie chce jej złamać, bo wierzy, że dzięki pomocy mrocznego bóstwa uratuje z zaświatów jedyną kobietę, którą zdołał pokochać – szarowłosą Rangdę.

Polska w XII wieku to miejsce, gdzie magia miesza się z rzeczywistością, pogańscy bogowie rządzą losami ludzi, a kościelni dostojnicy i możni rycerze gotowi są zaprzedać duszę diabłu, by choć na chwilę zyskać władzę.

Małgorzata Saramonowicz – okrzyknięta następczynią E.A. Poe (jak pisze wydawca), autorka wyśmienitych horrorów: Siostra, Lustra, Sanatorium i dobrze przyjętej powieści fantasy Xięgi Nefasa. Trygław – władca losu. Razem ze swoim mężem Andrzejem Saramonowiczem pracowała jako scenarzystka i producentka filmowa.