Literacka gra miejska Europejskiej Stolicy Kultury

Jeszcze tylko przez 2 dni można zgłosić swój udział w literackiej grze miejskiej Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016, towarzyszącej rozpoczynającym się w najbliższy czwartek Wrocławskim Targom Dobrej Książki.

Litera-tu-GRA to gra miejska, która bazuje na powiązaniach z literaturą i programem Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.  Zadania dla graczy dotyczyć będą wybranych książek oraz wydarzeń Europejskiej Stolicy Kultury. Główną misją uczestników będzie pomoc panu Sylwestrowi Wrocławskiemu w rozwiązaniu tajemniczej zagadki.

W zabawie udział brać może każdy. Wystarczy zebrać drużynę liczącą od 2 do 5 członków i wysłać zgłoszenie drogą mailową na adres: gramiejska@wroclaw2016.pl. Zgłoszenia zawierać muszą imiona i nazwiska oraz wiek uczestników, telefon kontaktowy jednej osoby z drużyny oraz kontaktowy adres e-mail. Zapisy będą prowadzone do 1 grudnia 2016 roku (do godz. 23:59) lub do wyczerpania puli miejsc w grze. Liczba miejsc jest ograniczona i wynosi 32 drużyny lub 160 osób

Na najlepszych zawodników czekają m.in. książki od goszczących na targach wydawnictw, a wśród wszystkich uczestników gry rozlosowane zostaną nagrody pocieszenia, w tym zaproszenia na wydarzenia Weekendu Zamknięcia Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Każdy gracz otrzyma także upominek od ESK.

„Litera-tu-GRA” to wspólna inicjatywa Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 oraz Wrocławskich Targów Książki, które w tym roku obchodzą swoje 25-lecie. Od 1 do 4 grudnia w Hali Stulecia będzie można kupić książki, spotkać się z ich autorami i ilustratorami, wziąć udział w panelach dyskusyjnych, warsztatach i obejrzeć wystawy. Swoje stoisko na targach będzie mieć również ESK Wrocław 2016.. Gra miejska to jednocześnie zaproszenie na Weekend Zamknięcia Programu Europejskiej Stolicy Kultury, który odbędzie się w dniach od 15 do 18 grudnia.

Gra odbędzie się 3 grudnia w Hali Stulecia w godzinach: 11:00-14:00. Szczegóły dostępne są na stronie www.wroclaw2016.pl oraz na Facebooku ESK Wrocław 2016: fb.com/wroclaw2016.