Castorp

„Castorp” (Znak) Pawła Huellego to powieść zainspirowana Czarodziejską górą Tomasza Manna, nominowana w roku 2008 do prestiżowej nagrody The Independent Foreign Fiction Prize. 

Hans Castorp przybywa do Gdańska. Mimo ostrzeżeń wuja wsiada na statek w Hamburgu i rozpoczyna dziwną podróż. Podczas morskiej przeprawy towarzyszy mu trójka ekscentrycznych podróżników, którzy walczą o jego niewinną duszę. Młodziutki Hans nie wie jeszcze, że w Gdańsku sam będzie musiał o nią walczyć.

Castorp to jedna z najpiękniejszych książek Huellego, odsłaniająca tajemnice starego Gdańska, studenckiego Wrzeszcza i sopockiego raju dla kuracjuszy z początku XX wieku.

Dojrzewanie bohatera, jego pierwsza miłość i pierwsza obsesja splatają się tu z fascynacją miastem, które uwodzi i niszczy.

Paweł Huelle, jest zakochanym w Gdańsku i jego historii pisarzem, scenarzystą i dramaturgiem. Autorem, m.in. słynnego „Śpiewaj ogrody”, „Mercedesa-Benza” czy „Opowieści chłodnego morza”. Świat, który już dawno przeminął, w jego utworach nabiera niezwykłego blasku. Tętni życiem, uwodzi i hipnotyzuje.

Ostatnio w nowej serii Znaku ukazała się najnowsza powieść „Śpiewaj ogrody” oraz wznowienie bestsellerowego „Mercedesa-Benza”.