Nagroda im. Natalii Gorbaniewskiej

W tym roku po raz trzeci jednej z książek nominowanych do finału Literackiej Nagrody Europy Środkowej „Angelus”  przyznana zostanie Nagroda Czytelników im. Natalii Gorbaniewskiej – pierwszej przewodniczącej jury „Angelusa”.

O tym, która z 7 nominowanych  książek otrzyma to wyróżnienie zadecydują Czytelnicy w głosowaniu za pomocą aplikacji zainstalowanej na stronie głównej www.angelus.com.pl.  Aplikacja jest już uruchomiona, znajduje się po prawej stronie. Głosowanie właśnie się rozpoczęło i potrwa do 12 października.

The jury of the Angelus Award decided to honor the memory of Natalia Gorbanevskaya by establishing an award of her name. This will be an honorable distinction for one of the seven books qualified for the final by the public. Voting will take place  on the Angelus Award website (from September 15 to October 12) by the Special applications located on the right side of the website.

Lista książek zakwalifikowanych do finału/ List of books

 Maciej Hen, „Solfatara” ,Wydawnictwo W.A.B.

Anna Janko, „Mała zagłada”,  Wydawnictwo Literackie

Uładzimir Niaklajeu , „Automat z wodą gazowaną z syropem lub bez”, przełożył z białoruskiego i rosyjskiego Jakub Biernat , Kolegium Europy Wschodniej

 Kristina Sabaliauskaité , „Silva rerum” , przekł. Izabela Korybut-Daszkiewicz, Wydawnictwo Znak

 Alvydas Šlepikas, „Mam na imię Maryté”, przekł. Paulina Ciucka, Kolegium Europy Wschodniej

Cristian Teodorescu , „Medgidia, miasto u kresu”, przekł. Radosława Janowska – Lascar,  Wydawnictwo Amaltea

 Varujan Vosganian , „Księga szeptów”, przekł. Joanna Kornaś-Warwas,  Książkowe Klimaty