Bruno Schulz Festiwal 2016

Ujawniono już część programu tegorocznej edycji   Bruno Schulz. Festiwal, która odbędzie się w dniach 10–16 października we Wrocławiu. W tym roku festiwal jest częścią literackiego programu Europejskiej Stolicy Kultury i Światowej Stolicy Książki UNESCO Wrocław 2016.

Od trzech lat Bruno Schulz. Festiwal towarzyszy Literackiej Nagrodzie Europy Środkowej ANGELUS, której wręczenie nastąpi 15 października. Nominowani do nagrody są: Maciej Hen, Anna Janko, Uładzimir Niaklajeu, Kristina Sabaliauskaite, Alvydas Slepikas, Cristian Teodorescu i Varujan Vosganian – wszyscy oni będą gośćmi festiwalu.

Poza tym w programie min. dialog Olgi Tokarczuk z Martinem Pollackiem, spotkanie się z zeszłorocznym laureatem Angelusa Serhijem Żadanem i jego zespołem Sobaki w kosmosie, koncert oryginalnej wrocławskiej grupy Małe Instrumenty na koncercie Projekt Schulz w Synagodze Pod Białym Bocianem,  Wojciech Pszoniak wspominać będzie Tadeusza Różewicza., Zaplanowano także spotkanie przypominające twórczość Josepha Rotha , o którym będą mówić m.in. Paweł Huelle i Robert Makłowicz, a Ireneusz Kania, Marek Bieńczyk i Nicolas Cavailles przypomną Emila Ciorana.

Poza tym w programie spotkania autorskie koncerty .  Jak zawsze tak i tym razem festiwalowi towarzyszyć będzie sesja naukowa. W tym roku wyjątkowa, gdyż poświęcona Stanisławowi Barańczakowi w 70. rocznicę urodzin, organizowana przez trzy uniwersytety: Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet Adama Mickiewicza. Nasi goście tradycyjnie poprowadzą także lekcje dla młodzieży, spotykając się z uczniami gimnazjum i liceum we Wrocławiu. I tradycyjnie odbędą się zarówno slam poetycki, jak i gra miejska.

Szczegóły na stronie festiwalu.