Wyszehradzka edycja Ha!wangardy

6 października w Krakowie rozpocznie się wyszehradzka edycja trzydniowego festiwalu literatury eksperymentalnej Ha!wangarda.

To niezwykle interesująca informacja dla miłośników literatury środkowoeuropejskiej. W 2016 roku Korporacja Ha!art wspólnie z partnerami Psí víno(Czechy) i Ars Poetica (Słowacja) organizuje wyszehradzką edycję Międzynarodowego Festiwalu Ha!wangarda. Zaprezentowane zostaną produkcje demoscenowe, e-literackie oraz artbooki artystów z krajów Grupy Wyszehradzkiej.

Ha!wangarda to festiwal nastawiony na promocję i prezentację awangardowych, eksperymentalnych trendów w literaturze światowej oraz polskiej. Do stałych działań Ha!wangardy należą pokazy różnych odmian twórczości cyfrowej, warsztaty literatury generatywnej, wystawy gier wideo opartych na literaturze oraz spotkania z  artystami. Już uznanymi oraz debiutantami w tym gatunku twórczości. Organizatorzy stawiają też  na łączenie teorii z praktyką.

Pełny program Festiwalu wraz z opisem wydarzeń będzie niebawem dostępny jest na stronie internetowej Korporacji Ha!art. Czekamy z niecierpliwością, bo Ha!wangarda to przedsięwzięcie niezwykle oryginalne, skupione na twórcach podchodzących do literatury w sposób niekonwencjonalny i nie wątpimy, że tegoroczna edycja pokaże nam zaskakujące oblicze literatury Europy Środkowej.