Literacki Woodstock we Wrocławiu

Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016 wraz z Instytutem Książki, chcąc uczcić 10-lecie istnienia programu Dyskusyjne Kluby Książki oraz uświetnić wydarzenia zawiązane z kadencją Wrocławia jako Światowej Stolicy Książki UNESCO, przygotowali wielkie artystyczne wydarzenie, „Literacki Woodstock”. Odbędzie się on we Wrocławiu, w dniach 27-31 lipca 2016 roku.

Literacki Woodstock to przede wszystkim spotkanie członków Dyskusyjnych Klubów Książki, którzy zjadą się do Wrocławia z całej Polski, aby świętować 10-lecie istnienia Klubów oraz wspólnie uczestniczyć w warsztatach, wykładach, czytaniach i spotkaniach autorskich. Festiwal odbędzie się na terenie Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych.

W programie spotkania autorskie z pisarzami najchętniej czytanymi w Dyskusyjnych Klubach Książki, wydarzenia na wrocławskim rynku, podczas których odbędzie się pierwsze, nieoficjalne jeszcze, wykonanie hymnu książki, klubowe spotkania w ramach Miesiąca Spotkań Autorskich (w tym roku gościem honorowym są pisarze z Hiszpanii); w ramach „Niezbędnika moderatora” wykłady, prelekcje, dyskusje poświęcone literaturze.

W czwartkowy wieczór (28 lipca 2016 roku) odbędzie się wielka Gala Dyskusyjnych Klubów Książki, połączona z koncertem Pablopavo i Ludzików, podczas której wręczone zostaną nagrody Dyskusyjnych Klubów Książki dla najbardziej poczytny autorów w trzech kategoriach: literatury pięknej, literatury non-fiction, literatury dla dzieci i młodzieży

Następnego dnia, 29 lipca o godzinie 18:00 odbędą się spotkania z największymi gwiazdami festiwalu – Ildefonso Falconesem, który w ramach spotkania autorskiego przeczyta min.fragmenty swojej bestsellerowej powieści „Katedra w Barcelonie” i Olgą Tokarczuk

Wszystkie wydarzenia odbędą się na terenie Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych im. gen. Tadeusza Kościuszki (wejście przez biuro przepustek przy ul. Czajkowskiego 109). Wstęp jest bezpłatny, jednakże obowiązuje wcześniejsza rejestracja poprzez stronę internetową http://literackiwoodstock.pl/wejsciowki/, która otwarta będzie od 13 do 25 lipca. Po tym terminie nie będzie istniała inna możliwość zdobycia wejściówki.

Szczegóły programu tutaj