Jutro rozpoczyna się Miesiąc Spotkań Autorskich

Przypominamy, że już jutro rozpocznie się kolejna edycja Miesiąca Spotkań Autorskich, podczas której przez cały miesiąc, z czytelnikami spotka się 62 pisarzy polskich  zagranicznych. Wydarzenie odbywać  się będzie równolegle we Wrocławiu, Brnie, Ostrawie i Lwowie i potrwa do 4 sierpnia.

Festiwal Miesiąc Spotkań Autorskich (Měsíc autorského čtení) powstał w 2000 roku w Brnie i stopniowo rozszerzał się na inne miasta. Od 2011 roku odbywa się w Brnie, Koszycach, Ostrawie i Wrocławiu, a od 2015 roku także we Lwowie. Wydarzenie składa się zawsze z dwóch głównych linii programowych: pierwsza poświęcona jest literaturze rodzimej (zależnie od miejsca odbywania się festiwalu – literaturze czeskiej, słowackiej, polskiej i ukraińskiej), a druga przedstawia literaturę kraju, który w danym roku jest gościem honorowym .

W tegorocznej edycji we Wrocławiu pojawią się  czołowi pisarze polscy, czescy, słowaccy i ukraińscy (m.in. Olga Tokarczuk, Jacek Dehnel, Jacek Hugo-Bader, Sylwia Chutnik, Joanna Bator, Lidia Ostałowska, Łukasz Orbitowski, Petra Soukupová, Peter Krištůfek, Andriej Kurkow i inni), a wśród 31 gości z Hiszpanii znajdą się m.in. bardzo dobrze znani polskim czytelnikom: Fernando Arrabal, Ildefonso Falcones, Rosa Montero, Rosa Ribas.

Codziennie odbywają się spotkania autorskie  dwóch pisarzy: od 19.00 gość honorowy z zaproszonego kraju (w tym roku z Hiszpanii) i od 20.30

Ze względu na szczególny charakter polskiej edycji MSA 2016 (Wrocław Europejską Stolicą Kultury 2016) i włączenie Festiwalu do programu literackiego ESK, kilka spotkań autorskich w dniach 28-30 lipca odbędzie się wyjątkowo na terenie Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych, gdzie setki uczestników Zlotu Dyskusyjnych Klubów Książki z całej Polski będą uczestniczyły w specjalnie dla nich przygotowanych zajęciach literackich. W związku z tym przewidziana jest obecność gości specjalnych.

Więcej informacji oraz szczegółowy plan spotkań z gośćmi wydarzenia można znaleźć na stronie: www.msa.wroclaw.pl