Dni Jakuba Wędrowycza

W Wojsławicach na Lubelszczyźnie, w dniach 22- 24 lipca odbędą XI Dni Jakuba Wędrowycza –  słynnego bimbrownika o nadnaturalnych zdolnościach, bohatera cieszących się ogromną popularnością fantastyczno – humorystycznych książek Andrzeja Pilipiuka. W programie: spotkania z autorami, koncerty, warsztaty, prelekcje, gry i turnieje.

Dni Jakuba Wędrowycza organizowane są od 2006 roku. Trzydniową imprezę w „rodzinnej” miejscowości Wędrowycza organizuje Stowarzyszenie Fantastyki „Cytadela Syriusza” a będzie ona poświęcona szeroko rozumianej fantastyce; ltieraturze, grom i sztuce. W dniach poświęconych  „Honorowemu Obywatelowi Wojsławic” weźmie udział około 500 gości z całej Polski Wśród nich przeważać będą oczywiście typowi czytelnicy Pilipiuka, czyli uczniowie i studenci.

Uczestniczyć oni będą w ponad 80 wydarzeniach min. prelekcjach popularnonaukowych, panelach, konkursach, grach terenowych i koncertach.

Oprócz samego Andrzeja Pilipiuka na imprezie pojawi się Stefan Darda (pisarz grozy), Andrzej Łaski (twórca grafik do książek i komiksu o Jakubie) oraz Zbigniew Larwa (autor ilustracji do komiksu „Krasnoludy”) oraz Jarosław Florczak (aktor, który wystąpił jako „jedyny prawdziwy” Jakub Wędrowycz). Do Wojsławic przybędą też: duet komediowy „On i On”, grupy rekontrujące wioskę słowiańską, sarmacki oddział oraz grupa ASG.

Ważnym jej elementem jest tradycyjna wędrówka wraz z autorem po okolicy, śladami patrona. Impreza chociaż jak najbardziej literacka i kulturalna – jak widać- daleka jest od zadęcia i ma charakter typowo wakacyjny.

Impreza odbędzie się w Wojsławicach w dniach od 22 do 24 lipca. Koszt trzydniowej wejściówki wynosi 20 złotych. Więcej informacji oraz szczegółowy program Dni Jakuba Wędrowycza na oficjalnej stronie konwentu: http://djw.konwent.co/.