Las Wieloryb

W wydawnictwie WBPiCAK ukazuje się książka Cezarego Ostrowskiego – „Las Wieloryb”.

(fragment książki): 

„Zadzwonił telefon znienacka.

– Halo – odezwał się Bogusz, gdyż był człowiekiem kulturalnym.

– Halo – odezwał się telefon. – Tu mówi Cezary Ostrowski, co pan kiedyś do niego dzwonił. Czy zechciałby pan poświęcić mi wkrótce godzinkę swego cennego czasu, gdyż mam sprawę niecierpiącą?

Bogusz Pistolet lekko się uśmiechnął, ale nie dał tego po sobie poznać przez telefon. Oznajmił więc:

– Proszę pana, w sprawach spraw przyjmuję w swym gabinecie w dniach odpowiednich. Proszę zadzwonić do mojej sekretarki na numer podany w biuletynie informacji, a ona wyznaczy, gdyż nie mam aktualnie przy sobie kalendarzyka urzędowego.

– Ale to sprawa pilna wielkiej wagi. Rzekłbym nawet: dziejowa. Ważna dla miasta i w ogóle. Muszę pana ostrzec, to znaczy niejaki Basia musi z mym pośrednictwem. Basia powziął wiedzę na tematy tajemne. Od tego, którego nazwiska nie wymieniam w tej książce – powiedział pospiesznie Ostrowski, gdyż kończyły mu się impulsy w konspiracyjnym telefonie”.

Cezary Maciej Ostrowski (ur. 1962 w Brzegu nad Odrą) – tłumacz, eseista, dziennikarz. Artysta wizualny i fotograf. Działacz społeczny i aktywista Creative Commons. Współtwórca wirtualnego świata Second Life w drugiej połowie pierwszego dziesięciolecia XXI wieku. Kompozytor, założyciel awangardowej grupy muzycznej Bexa Lala. Autor powieści kryminalnej, w której ginie Marcin Świetlicki, zatytułowanej Śmierć w Misiu. Las Wieloryb to jej sikłel. Żyje i tworzy w Poznaniu. Aktualnie pełni funkcję dyrektora Instytutu Badań Przyszłości, ministra kultury Surlandii oraz sekretarza stanu w gabinecie rządu Flandrensis. Jest także wydawcą portalu kulturalnego kulturaupodstaw.pl i założycielem kolekcji sztuki Kuchni Centralnej.