Zawsze nie ma nigdy

Jerzy Pilch i Ewelina Pietrowiak będą gośćmi zbliżających się Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie. W sobotę 21 maja o godz. 14.00 na stoisku Wydawnictwa Literackiego autorzy będą podpisywać wspólną książkę – wywiad rzekę „Zawsze nie ma nigdy. Jerzy Pilch w rozmowach z Eweliną Pietrowiak”.

Następnego dnia, w niedzielę 22 maja o godz. 16.00 w sali Teatru Dramatycznego w Warszawie odbędzie się spotkanie z autorami, które poprowadzi Krzysztof Varga.

Jak podkreśla WL: „To pierwsze od kilku lat spotkanie z pisarzem, którego twórczość ukształtowała całe pokolenia młodych autorów, a dla wielu czytelników była i pozostaje źródłem intelektualnych, literackich i innych rozkoszy”.

***

Jerzy Pilch z Wydawnictwem Literackim związany jest od dawna: pierwszą książką, którą wydał w WL, była opublikowana w październiku 1998 roku „Bezpowrotnie utracona leworęczność” – laureatka Paszportu  Polityki 1998 i finalistka Nagrody Literackiej Nike 1999.

W następnych latach ukazały się: „Pod Mocnym Aniołem” (2000), „Spis cudzołożnic. Proza podróżna” (2002, wznowienie), „Tysiąc spokojnych miast” (2002, wznowienie), „Upadek człowieka pod Dworcem Centralnym” (2002), „Wyznania twórcy pokątnej literatury erotycznej” (2003, wznowienie), „Tezy o głupocie, piciu i umieraniu” (2003, wznowienie), „Rozpacz z powodu utraty furmanki” (2003, wznowienie).

W 2013 roku w Wydawnictwie Literackim ukazała się kontynuacja dziennika Jerzego Pilcha – „Drugi dziennik”. W następnym roku w ręce czytelników trafiła książka „Zuza albo czas oddalenia”, opowieść o miłości sześćdziesięciolatka do dwudziestokilkuletniej blond piękności.  Najnowszą publikacją jest wywiad rzeka „Zawsze nie ma nigdy. Jerzy Pilch w rozmowach z Eweliną Pietrowiak” (dostępna od lutego 2016).