Wybrano najlepsze polskie kryminały

Ogłoszono nominacje do trzynastej edycji  Nagrody Wielkiego Kalibru, przyznawanej za najlepszą polską powieść kryminalną lub sensacyjną opublikowaną w minionym roku. Laureata poznamy podczas Międzynarodowego Festiwalu Kryminału, który odbędzie się na przełomie maja i czerwca we Wrocławiu.

Gala przyznania Nagrody Wielkiego Kalibru odbędzie się  4 czerwca, w trakcie Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2016. Dzień wcześniej – w piątek, 3 czerwca – jurorzy spotkają się publicznie z nominowanymi, aby przed podjęciem ostatecznej decyzji osobiście usłyszeć co o swoich książkach mają do powiedzenia autorzy.

W tym roku nominowani zostali:

Wojciech Chmielarz, Wampir (Wydawnictwo Czarne)

Mariusz Czubaj, Piąty Beatles (Wydawnictwo W.A.B.)

Katarzyna Kwiatkowska, Zbrodnia w szkarłacie (Społeczny Instytut Wydawniczy Znak)

Remigiusz Mróz, Kasacja (Wydawnictwo Czwarta Strona)

Remigiusz Mróz, Zaginięcie (Wydawnictwo Czwarta Strona)

Jakub Szamałek, Czytanie z kości (Wydawnictwo Muza)

Marta Zaborowska, Gwiazdozbiór (Wydawnictwo Czarna Owca)

Nominacje ogłosiła Kapituła nagrody, w której skład  wchodzą: Janina Paradowska, prof. Małgorzata Omilanowska, Marcin Baran, Witold Bereś, Piotr Bratkowski, Marcin Maruta, prof. Zbigniew Mikołejko, Marcin Sendecki i Grzegorz Sowula.

Międzynarodowy Festiwal Kryminału odbędzie się w dniach 30 maja – 5 czerwca i jest częścią literackiego programu Europejskiej Stolicy Kultury i Światowej Stolicy Książki UNESCO Wrocław 2016.

Nagroda Wielkiego Kalibru

Gala: 3 czerwca 2016 roku

Międzynarodowy Festiwal Kryminału

Od 30 maja do 5 czerwca 2016 roku

Wrocław