Międzynarodowy Festiwal Poezji Silesius – strona internetowa

W ramach programu literackiego Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 i Światowej Stolicy Książki UNESCO, w dniach 8-15 maja 2016 roku odbędzie się we Wrocławiu Międzynarodowy Festiwal Poezji Silesius. Działa już strona internetowa, jej adres to: www.silesius.wroclaw.pl/festiwal

Na stronie internetowej znajduje się szczegółowy program MFP Silesius. Można też zapoznać się z listą uczestników oraz przeczytać bieżące informacje i zapowiedzi dotyczące planowanych wydarzeń i warsztatów. Na stronę Festiwalu odsyła też interaktywny baner (plakat Festiwalu) umieszczony na stronie głównej portalu Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius.

Festiwal zawdzięcza swoją nazwę koronującemu wydarzenie finałowi Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej SILESIUS. Jest to wspólne przedsięwzięcie pięciu miast: Gdańska, Krakowa, Lublina, Poznania i Wrocławia, które już w maju połączą siły, aby zmierzyć się z możliwie najpełniejszą prezentacją polskiej poezji i z najważniejszymi zjawiskami europejskimi. Pragniemy zaproponować odbiorcom niestandardowe pomysły na rozmowę o poezji, przedstawić charakterystyczne dla poszczególnych miast i wydarzeń najciekawsze formy jej promocji.

Więcej o MFP Silesius pisaliśmy TUTAJ.

Adres strony internetowej MFP Silesius: www.silesius.wroclaw.pl/festiwal