Tess Gerritsen laureatką Wielkiego Kalibru

Amerykańska pisarka Tess Gerritsen to tegoroczna laureatka Honorowej Nagrody Wielkiego przyznawanej podczas, odbywającego się we Wrocławiu, Międzynarodowego Festiwalu Kryminału wybitnym twórcom gatunku.

Tess Gerritsen  jest z wykształcenia lekarzem – internistą. Debiutowała w 1987 roku pierwszym z serii ośmiu romansów kryminalnych – Telefon po północy, ale jej kariera pisarska nabrała rozpędu dopiero w 1996 roku, gdy ukazał się jej pierwszy thriller medyczny: Dawca. Dzięki odniesionemu sukcesowi mogła zrezygnować z praktyki lekarskiej i poświęcić się wyłącznie pisaniu. Jej książki doczekały się wydań w 40 krajach, przetłumaczono je na ponad 30 języków i rozeszły się w ponad 30 milionach egzemplarzy.

Honorowa Nagroda Wielkiego Kalibru  jest przyznawana polskim lub zagranicznym autorom, których organizatorzy uznają za wybitnych twórców gatunku. Jej dotychczasowymi laureatami byli: Aleksandra Marinina, Borys Akunin, Joanna Chmielewska, Jeffery Deaver, Leonid Józefowicz, Marek Krajewski, Tatiana Polakowa, Jo Nesbø, Maj Sjöwall, Anne Holt, Kathy Reichs, Walter Mosley, Henning Mankell i Håkan Nesser. Od 2010 roku Honorowa Nagroda Wielkiego Kalibru jest przyznawana we Wrocławiu.

Pisarka spotka się z czytelnikami we Wrocławiu 4 czerwca 2016 roku (sobota). Tego samego dnia odbierze Honorową Nagrodę Wielkiego Kalibru.

Międzynarodowy Festiwal Kryminału Wrocław 2016 odbędzie się w dniach 30 maja – 5 czerwca 2016. Więcej informacji będzie można znaleźć na festiwalowej stronie oraz na FB:facebook.com/FestiwalKryminalu. Dołącz do wydarzenia: http://bit.ly/mfk2016.