Targi książki w Lipsku

W czwartek rozpoczęły się Międzynarodowe Targi Książki w Lipsku (Leipziger Buchmesse). To jedna z najważniejszych imprez wydawniczych w Europie. W zeszłym roku w targach uczestniczyło 2263 wystawców z 42 krajów, odwiedziło je 251 tysięcy osób, w tym prawie 55 tysięcy przedstawicieli branży wydawniczej i 2909 blogerów i dziennikarzy.

Targi książki w Lipsku to przede wszystkim wyjątkowe miejsce spotkań autorów i czytelników. Towarzyszący targom festiwal „Lipsk czyta” (Leipzig liest) to największy festiwal czytania w Europie. W ubiegłym roku w jego ramach odbyło się 3200 spotkań autorskich, w których uczestniczyło 3000 panelistów. Festiwal „Lipsk czyta” jest organizowany od 1992 roku.

W tym roku gośćmi programu będą m.in. Lidia Ostałowska, Tomasz Różycki, Stefan Chwin i Marcin Zaremba.

Jak co roku Instytut Książki organizuje polskie stoisko na targach oraz – w ścisłej współpracy z Instytutem Kultury Polskiej w Lipsku – program literacki z udziałem polskich autorów.

Na stoisku prezentowane są nowości wydawnicze, najciekawsze książki dla dzieci i młodzieży oraz wybór przekładów polskich książek na różne języki.