Festiwal Literatury dla Dzieci

10 maja w Gdańsku rozpocznie się trzecia edycja Festiwalu Literatury dla Dzieci – największego europejskiego festiwalu poświęconego wyłącznie literaturze dla najmłodszych. W programie przeszło setka wydarzeń w czterech festiwalowych miastach: Gdańsku, Warszawie, Wrocławiu i Krakowie.

Motywem przewodnim tegorocznej  edycji Festiwalu będą podróże. Po małych i dużych ojczyznach. W czasie i przestrzeni.

Organizatorzy zapraszają dzieci do udziału w warsztatach, spotkaniach z polskimi i zagranicznymi autorami, wystawach, spacerach, projekcjach filmowych, degustacjach, grach miejskich, wernisażach, zabawach, konkursach i spektaklach oraz wieczornych czytaniach, podczas których autorzy i znane osobistości będą czytać dzieciom ciekawe i warte uwagi książki.

Tradycyjnie w czasie Festiwalu Literatury dla Dzieci przyznawane jest wyróżnienie dla najbardziej wartościowej książki. W ubiegłym roku było to Licho i inni Agnieszki Taborskiej z ilustracjami Lecha Majewskiego. Jaka książka wydana w roku ubiegłym najbardziej spodobała się najmłodszym czytelnikom, dowiemy się na początku czerwca we Wrocławiu.

W pierwszym etapie kapituła wybierze najlepsze książki wydane w minionym roku przez polskich autorów. W drugiej turze głos zabiorą najważniejsi odbiorcy literatury –jej czytelnicy. Na swoje typy można głosować w trakcie internetowego plebiscytu. Jurorzy już szukają najlepszych pozycji – lista nominowanych książek zostanie ogłoszona niebawem. Nagroda została ufundowana przez Europejską Stolicę Kultury Wrocław 2016.

Festiwal Literatury dla Dzieci

Gdańsk: od 10 do 14 maja

Warszawa: od 18 do 22 maja

Wrocław: od 30 maja do 5 czerwca

Kraków: od 7 do 12 czerwca

Organizatorzy: Fundacja Burza Mózgu, Fundacja Czas Dzieci