Łukasz Orbitowski gwiazdą TVP Kultura

3 marca br. na antenie TVP Kultura zadebiutuje nowy program „Dezerterzy”, którego gospodarzem będzie znany pisarz Łukasz Orbitowski.

Jak informuje portal Wirtualnemedia.pl, w każdym odcinku „Dezerterów” Łukasz Orbitowski spotka się z jednym artystą i przedstawi widzom jego sylwetkę. Wśród gości pojawią się znane osobowości ze świata kultury oraz artyści zróżnych zakątków Polski, którzy do tej pory nie mieli szansy na pokazanie swojej twórczości szerszej widowni.

– W tym programie prezentowani będą ludzie, którzy są na pograniczach kultury i wymykają się utartym stereotypom – tłumaczy portalowi Wirtualnemedia.pl Mateusz Matyszkowicz, dyrektor TVP Kultura. Odcinki „Dezerterów” są już nagrywane.

Premierę „Dezerterów” zaplanowano w TVP Kultura na czwartek 3 marca br. o godz. 21.55, ale docelowo magazyn będzie pokazywany około 22.30, czyli po zakończeniu emisji filmu. Program potrwa około 25 minut.

Łukasz Orbitowski – debiutował na łamach miesięcznika „Science Fiction”. Poza niezliczonymi opowiadaniami ma na swoim koncie 13 książek. Docenione i pozytywnie przyjęte przez krytykę zostały m.in. „Tracę ciepło”, „Święty Wrocław”, zbiór opowiadań „Nadchodzi” oraz głośne „Widma”. Za swoją ostatnią powieść, „Szczęśliwą ziemię”, był nominowany do prestiżowych nagród – Paszportu Polityki oraz Literackiej Nagrody Nike. Jest laureatem Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska” 2012. Od kilku lat jest stałym felietonistą „Gazety Wyborczej”. Aktualnie mieszka w Warszawie