Wrocławskie Targi Dobrych Książek

W najbliższy czwartek 3 grudnia  rozpoczną się 24. Wrocławskie Targi Dobrych Książek – jedna z największych tego typu imprez w kraju. Podczas targów poznamy laureata prestiżowego ogólnopolskiego Konkursu dla Wydawców na Najlepszą Książkę Roku „Pióro Fredry”. Impreza potrwa do niedzieli.

W tym roku po raz pierwszy miejscem targów będzie Wrocławskie Centrum Kongresowym Hali Stulecia. Stoiska z książkami znajdą się w jednej przestronnej, klimatyzowanej hali wystawienniczej, na rozmowy z autorami, prelekcje czy warsztaty organizatorzy zapraszają natomiast do specjalnie do tego celu przygotowanych sal spotkań. Na miejscu znajdą się takie udogodnienia jak winda, kawiarnia, szatnia, salę zabaw dla dzieci, punkty informacyjne oraz bankomat. Dodatkowym atutem nowej lokalizacji jest dobry dojazd komunikacją miejską (tramwaje oraz autobusy) oraz duży parking. W bezpośrednim sąsiedztwie Centrum Kongresowego znajduje się również wiele atrakcji: Centrum Technologii Audiowizualnych (dawna Wytwórnia Filmów Fabularnych), Centrum Poznawcze Hali Stulecia, Pawilon Czterech Kopuł zrewitalizowany na potrzeby Muzeum Narodowego we Wrocławiu, Zoo i jedyne w Polsce Afrykarium. Krótko mówiąc: jest to miejsce bardzo chętnie odwiedzane zarówno przez wrocławian, jak i turystów.

Podczas Wrocławskich Targów Dobrych Książek zaprezentują się najlepsi wydawcy z całej Polski. W programie targów poza tradycyjnymi spotkaniami z autorami zaplanowano m.in. dyskusje, prelekcje, kreatywne warsztaty dla czytelników w różnym wieku, specjalny program dla szkół (w czwartek i piątek), konkursy , wystawy a 6 grudnia  mikołajkowe atrakcje dla dzieci i rodziców.

Organizatorem 24. Wrocławskich Targów Dobrych Książek jest Miejska Biblioteka Publiczna oraz Biuro Wrocławskich Promocji Dobrych Książek.

Szczegółowy program tutaj.