Thriller po wileńsku

W Wilnie ukazała się niezwykła antologia – „Thriller po wileńsku” – na którą złożyły się opowiadania Polaków mieszkających na Litwie. 

„Bez żadnej przesady mogę powiedzieć, że „Thriller po wileńsku” — to książka, jakiej jeszcze na Wileńszczyźnie nie było – mówił Artur Zapolski, prezes Polskiego Klubu Dyskusyjnego dla portalu zw.lt. – Obok opowiadań twórców, którzy debiuty mają już dawno za sobą — np. znanego litewskiego pisarza SF, muzyka alternatywnego, krytyka muzycznego Lukasa DeVity czy autora dwóch powieści sensacyjnych, poety i pisarza Dariusza Wierbajtisa — znalazły się w niej utwory debiutantów, wyłonione w drodze konkursu literackiego zorganizowanego przez Polski Klub Dyskusyjny oraz Nową Awangardę Wileńską.

Zwycięzcami konkursu literackiego na najlepsze wileńskie opowiadania w stylu thriller, horror, kryminał, fantasy, science fiction zostali: Aneta Komoliubio („Znana i nieznana Nowa Wilejka”), Sebastian Salwiński („Ostatni dzień”), Faustyna Zawalska („Gra ze śmiercią”), Bożena Grzybowska („Róże na cmentarzu”), Elżbieta Geben („Drzwi z ornamentem”) oraz Elżbieta Adamowicz („Poeta”).

Prezentacja antologii odbędzie się 26 listopada (czwartek) o godzinie 18.00 w sali nr 005 Domu Kultury Polskiej w Wilnie (ul. Naugarduko 76).