Pisz o Lemie

Z okazji 94. rocznicy urodzin Stanisława Lema serwis www. lem.pl we współpracy z www.lubimyczytac.pl zapraszają do udziału w konkursie na najciekawszą recenzję książki Stanisława Lema.

Wystarczy napisać recenzję dowolnej książki Lema, a następnie opublikować ją do 28 września we wskazanym miejscu w serwisie: lubimyczytac.pl lub solaris.lem.pl/ksiazki. Do wygrania tablet Nexus 7, Chromebook Acer, 33-tomowe komplety Dzieł Lema, dostęp do Lemoteki i wiele innych cennych nagród oraz bezcenny prestiż.

Wydarzenie odbywa się pod patronatem Kraków Miasto Literatury UNESCO.

Co trzeba zrobić?

1. Napisz recenzję dowolnej książki Stanisława Lema (idealna recenzja powinna mieć od 1500 do 5000 znaków ze spacjami).

2. Następnie opublikuj ją w terminie do dnia 28 września 2015 roku na jednym z dwóch portali, których adresy podaliśmy wyżej.

Stanisław Lem (1921-2006) – pisarz, filozof, futurolog i satyryk. Znany głównie z utworów science-fiction. Jego książki zostały przetłumaczone na 41 języków i sprzedały się w ponad 27 milionach egzemplarzy. Najczęściej przekładanym dziełem Lema jest powieść Solaris. W 1996 roku został odznaczony orderem Orła Białego. Był rozważany jako kandydat do Nagrody Nobla, jednak nigdy jej nie otrzymał