#czytamwroclaw

8 września to Międzynarodowy Dzień Walki z Analfabetyzmem. Z tej okazji  we Wrocławiu zorganizowano akcję „#czytamwroclaw”, Każdy, kto we wtorek, 8 września, będzie czytał książkę w tramwaju lub autobusie, nie będzie musiał okazywać biletu do kontroli, za to otrzyma od kontrolera zakładkę do książki.. 

Portal www.wroclaw.pl zachęca miłośników literatury do udostępniania swoich zdjęć z książką i hasztagiem #czytamwroclaw na serwisie Instagram i Facebook. 8 września wystartuje specjalny serwis poświęcony akcji. Organizatorzy zachęcają wrocławian do przyłaczenia się. Wystarczy zrobić sobie zdjęcie telefonem komórkowym i udostępnić je w serwisie Instagram lub Facebook z hasztagiem #czytamwroclaw. Na zdjęciu powinna znaleźć się osoba z czytaną przez siebie książką, a pod zdjęciem krótki opis tego, co, gdzie i kiedy  najbardziej lubi czytać. Zdjęcia te będą zbierane i publikowane na stronie głównej serwisu.

Otwarty będzie również Book Club w galerii Dizajn BWA Wrocław –przestrzeń do czytania w miejscu publicznym, na ulicy Świdnickiej, tuż przy Rynku. W galerii wszyscy spragnieni czytania znajdą, wielkie łóżko, intymne siedziska oraz kolekcję ponad 300 książek, które zostały wyselekcjonowane przez zaprzyjaźnione wydawnictwa, instytucje, organizacje, a nawet osoby prywatne. Book Club będzie czynny od południa do 20.00.

Wrocławskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli, które od kilku lat prowadzi akcję „Cały Wrocław czyta”, specjalnie dla miłośników literatury uzupełni wrocławskie skrzynki bookcrossingowe o kolejne książki. Po południu znaleźć je będzie można m.in. w parku Staromiejskim, na Rynku czy w Kinie Nowe Horyzonty.

Akcja organizowana jest przez redakcję portalu www.wroclaw.pl przy wsparciu Wydziału Kultury Urzędu Miejskiego. Partnerami akcji są: Book Club w galerii BWA Dizajn, Wrocławskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz wydawnictwa: Warstwy, Bukowy Las, Wrocławskie Księgarnie i Książkowe Klimaty.