Klasycy na koszulkach

Instytut Książki, trochę później niż w poprzednich latach prezentuje ciąg dalszy serii  koszulek z portretami znanych polskich pisarzy. Na t-shirtach do tej pory znaleźli się już: Stanisław Lem, Bruno Schulz, Witkacy, Witold Gombrowicz, Czesław Miłosz i Zbigniew Herbert. 

W tym roku po raz pierwszy kobieta – i to nie byle jaka! – Zofia Nałkowska, czyli pierwsza dama polskiej literatury.

Będą też koszulki z Markiem Hłasko, który, jak wiadomo był przystojny jak James Dean zatem na t-shirtach zaprezentuje się świetnie. Przy okazji – warto przypomnieć, że nakładem Iskier we wrześniu ukaże się Wilk, jego nieznana debiutancka powieść, o której nasz portal już wspominał.

Koszulki Instytut Książki przygotował we współpracy z „Pan tu nie stał″, kultowym producentem odzieży dla polskiej młodzieży a zaprojektowało je Studio Otwarte.

Instytut Książki: „Bądźcie czujni – koszulki na pewno będzie można wygrać w konkursach organizowanych przez naszych partnerów. Można je też kupić – na razie w stacjonarnych sklepach „Pan tu nie stał″, a za jakiś tydzień – online. Mamy nadzieję, że będziecie je dumnie nosić. Naprawdę, czytać polskich klasyków możemy bez wstydu!”