Literatura na Festiwalu Nowe Horyzonty

Już w najbliższy czwartek rozpoczyna się we Wrocławiu jedenastodniowy filmowy Festiwal Nowe Horyzonty. Organizatorzy przygotowali również propozycje dla tych, którzy oprócz oglądania filmów lubia także poczytać.

Spotkania wokół dobrej literatury stały się już tradycją festiwalu. W tym roku będą się odbywały w nowym miejscu na festiwalowej mapie – w legendarnym barze „Barbara”, przy ul. Świdnickiej 8b., ongiś miejscu spotkan wrocławskich hipisów i happenerów Pomarańczowej Alternatywy, który zamienił się w centrum kultury. Tam własnie odbędą się festiwalowe spotkania literackie z Małgorzatą Szejnert, Sylwią Chutnik, Jakubem Żulczykiem i Łukaszem Orbitowskim. Dyskusje prowadzić będzie Michał Nogaś (Program Trzeci Polskiego Radia) i Szymon Kloska (Instytut Książki). Cykl czterech spotkań organizowany jest w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

25 lipca, godz. 19.00 Jakub Żulczyk, Barbara, ul. Świdnicka 8b

27 lipca, godz. 19.00 Łukasz Orbitowski, Barbara, ul. Świdnicka 8b

29 lipca, godz. 19.00 Sylwia Chutnik, Barbara, ul. Świdnicka 8b

31 lipca, godz. 19.00 Małgorzata Szejnert, Mediateka, pl. Teatralny 5 (spotkanie organizowane w ramach Miesiąca Spotkań Autorskich)

Dla czytających kinomanów otwarta będzie w kinie Nowe Horyzonty festiwalowa biblioteka. Będzie w niej można wypożyczyć między seansami ciekawe, starannie wyselekcjonowane pozycje.  Inicjatywa wraca na festiwal dzięki współpracy Instytutu Książki, Programu Trzeciego Polskiego Radia i Stowarzyszenia Nowe Horyzonty. Jak zapewniaja organizatorzy: Biblioteka jest wyjątkowa i otwarta dla wszystkich uczestników, dla których czytanie jest przyjemnością i czynnością tak naturalną jak oddychanie i oglądanie filmów. A tych, którzy dotąd stronili od czytania, będziemy namawiać do zmiany nawyków. Dzięki wydawcom, którzy wsparli projekt i pomogli zapełnić półki naszej biblioteki, wybór będzie ogromny: nowości i klasyka, coś dla miłośników filmu, fantastyki i historii, biografie, reportaże, kryminały i dobre powieści. Pojawią się też książki dla dzieci i młodzieży.

Szczegółowy program festiwalu tutaj