Katarzyna Bonda podbija Europę

Prestiżowe brytyjskie wydawnictwo Hodder & Stoughton nabyło prawa do czterech książek Katarzyny Bondy z serii o Saszy Załuskiej. Pierwszy tytuł ma ukazać się w 2017 roku.

Hodder & Stoughton to należące do Hachette imprint prestiżowe wydawnictwo. Publikuja w nim takie literackie sławy jak Jeffery Deaver, John Grisham, Sophie Hannah, Stephen King, Jodi Picoult i David Nicholls

Wydawca Nick Sayers powiedział: Co prawda nie znam polskiego, ale zaintrygowało mnie angielskie streszczenie powieści. Spodobała mi się silna bohaterka i zwroty akcji. Moja koleżanka Joanna Kaliszewska czytała te książki i jest nimi zachwycona, więc podjęliśmy decyzję o podjęciu współpracy. Bonda to była dziennikarka, która ma świetne wyczucie jak pisać, żeby historia wciągnęła czytelnika.

Cykl Cztery Żywioły poświęcony utalentowanej profilerce, ściganej przez demony przeszłości, Saszy Załuskiej cieszy się w Polsce ogromnym powodzeniem. Do tej pory „Pochłaniacz” znalazł w naszym kraju ponad 180 000 nabywców. Opublikowany w maju tego roku drugi tom, „Okularnik”, również nie schodzi z list bestsellerów. Przez niecałe dwa miesiące sprzedano ponad 50 000 egzemplarzy powieści. Polskie premiery dwóch kolejnych powieści z tego cyklu ukażą się w  2016 i 2017 roku.

Katarzyna Bonda udzieliła ostatnio wywiadu programowi kulturalnemu „Outlook” stacji BBC World Service, który zostanie wyemitowany pod koniec tego miesiąca.

źródło: The Bookseller/Booklips.pl/wydawnictwo Muza