Młodzieżowa Pracownia Opowieści

Do 25 czerwca trwa nabór do cyklu warsztatów w ramach Młodzieżowej Pracowni Opowieści, które będą odbywać się we Wrocławiu i Reykjaviku. Projekt adresowany jest do mówiących po angielsku 14 – 16 latków, lubiących pisać i fotografować.

„Młodzieżowa pracownia opowieści” to seria pięciomiesięcznych warsztatów i prezentacji artystycznych dla młodzieży z Wrocławia i Reykjaviku, która odbywać się będzie w okresie od września 2015r. do stycznia 2016r. (minimum 3 godziny tygodniowo).

W trakcie zajęć, przy współpracy doświadczonych pedagogów i specjalistów z dziedziny literatury i fotografii, uczestnicy we Wrocławiu i Reykjaviku tworzyć będą osobiste wypowiedzi artystyczne, które zostaną następnie przedstawione w Polsce i Islandii, zaprezentowane na wystawie podsumowującej projekt oraz opublikowane w dwujęzycznym wydawnictwie.

Jednym z elementów warsztatów jest co najmniej 3-dniowy wyjazd uczestników Projektu na Islandię w październiku/listopadzie 2015r., którego koszty (ceny biletów lotniczych oraz noclegu na Islandii) pokrywa Organizator Projektu.

Nabór skierowany jest do młodzieży w wieku 14-16 lat zainteresowanej literaturą i fotografią oraz posługującej się w stopniu komunikatywnym językiem angielskim. Organizator wybierze uczestników warsztatów w ramach konkursu na najlepszą pracę składającą się z tekstu oraz fotografii przedstawiającą opowieść/historię.

Chetni do udziału w warsztatach powinni nadesłać swoją literacko – fotograficzną opowieść (tekst + zdjęcie) do 25 czerwca 2015r. na adres: pracownia@opowiesci.org

Osoby zakwalifikowane do Projektu będą musiały przedstawić pisemną zgodę rodziców/opiekunów na wzięcie udziału w Projekcie wraz z zaakceptowanym przez nich planem oraz regulaminem zajęć warsztatowych. Osoby biorące udział w warsztatach muszą posiadać własny cyfrowy aparat fotograficzny.

Program, aktualne informacje i szczegóły Projektu dostępne są na stronie internetowej: www.opowiesci.org