Nowa Kowalewska

Znakomite dialogi, świetnie zbudowane postaci, zaskakująca fabuła i wielkie emocje.Mocne studium skomplikowanych relacji uczuciowych. Tej książki nie można  czytać obojętnie! Nowa książka Hanny Kowalewskiej „Tam, gdzie nie sięga już cień” (WL)  niedługo w księgarniach.

Inka, młoda graficzka, pracująca w warszawskiej galerii, dostaje telegram od dawno niewidzianej ciotki Berty. Kobieta jest umierająca. Chce się pożegnać i opowiedzieć o czymś bardzo ważnym… Inka przyjeżdża do Jantarni, nadmorskiej miejscowości, w której dorastała, jednak tam nikt oprócz ciotki na nią nie czeka. Wręcz przeciwnie – Inkę wita chłód, a nawet wrogość. Dlaczego? Co takiego stało się w przeszłości, że jedna z krewnych Berty potrafi splunąć dziewczynie w twarz? Dlaczego Inka od lat nie odbiera telefonów od przybranego brata Zbyszka i unika rodzinnych stron? Dlaczego jej przyjaciele z młodości nie ułożyli sobie życia, są samotni lub w nieudanych związkach?

Hanna Kowalewska opowiada poruszającą rodzinną historię, w której jest wszystko: zaskakujące tajemnice, nieplanowane miłości, wybaczenie i trwała pamięć.

To opowieść o odrodzeniu, o magii zaklętej w bursztynach, listach do Pana Boga rysowanych na piasku, sile ognia i ludzkich więzi.

Wyraziści bohaterowie, ich sekrety i duża dawka namiętności, które nie podlegają chłodnej kalkulacji – wszystko to tworzy wnikliwy portret pokolenia niezobowiązujących związków, które nie bardzo potrafi kochać, ale jednocześnie nie przestaje tęsknić za miłością i jej szukać…

Mimo że autorka podejmuje trudne tematy, miłość i namiętność splata ze śmiercią, utratą, nienawiścią czy odrzuceniem, książka jest pełna ciepła i humoru.

Hanna Kowalewska, poetka, prozatorka, autorka dramatów, słuchowisk i scenariuszy filmowych.

Ukończyła filologię polską na UMCS w Lublinie i Studium Scenariuszowe w łódzkiej PWSFTviT.

Jej książka książka „Tego lata, w Zawrociu” zdobyła pierwszą nagrodę w konkursie na powieść polską zorganizowanym przez Zysk – S-ka Wydawnictwo i „Świat Książki”, stając się bestsellerem 1998 roku. Została też przetłumaczona na język niemiecki i włoski. Kontynuacje tej powieści to: „Góra śpiących węży” (2001), „Maska Arlekina” (2006), „Inna wersja życia” (2010) i „Przelot bocianów” (2011).

Hanna Kowalewska wydała również tomiki wierszy „Winoroślinność” (1988) i „Anna tłumaczy świat” (1990) oraz zbiór opowiadań „Kapelusz z zielonymi jaszczurkami” (1995)

Opublikowała powieści dla młodzieży: „Letnia akademia uczuć 1. Anna i wodorosty” (2000) oraz „Letnia akademia uczuć 2. Pięć najważniejszych słów” (2008).

Powieść  „Julita i huśtawki” została uznana za książkę roku 2003 przez „Magazyn Literacki-Książki”.