Krajewski na scenie

Powieść Marka Krajewskiego „Koniec świata w Breslau” doczekała się teatralnej adaptacji. Premiera spektaklu odbędzie się 16 maja we Wrocławskim Teatrze Współczesnym.

Marek Krajewski jest uznawany za mistrza czarnego kryminału. „Koniec świata w Breslau” to druga, z ukazującego się od 16 lat, cyklu powieści o śledztwach radcy kryminalnego Eberharda Mocka, rozgrywających się w przedwojennym Wrocławiu. Seria cieszy się ogromną popularnością u czytelników i zapoczątkowała modę na „kryminał retro” w polskim wydaniu. Powieści  Marka Krajewskiego doczekały się też przekładów na 11 języków.

„Koniec świata w Breslau”, to thriller psychologiczny, rozgrywający się w latach dwudziestych XX wieku, Pisarzowi w powieści udało się zbudować sugestywny obraz przedwojennego Wrocławia jako wyjątkowo zepsutego miasta przesiąkniętego zbrodnią i atmosferą występku. Co nie do końca jest zgodne z prawdą historyczną. Ale z tego powodu nie należy w żadnym wypadku czynić pisarzowi zarzutu. Wręcz przeciwnie – to dowód wielkiego talentu.

Wrocławska premiera będzie pierwszą realizacją jego utworów w teatrze. Karkołomnego zadania adaptacji teatralnej tego kryminału o misternej intrydze i niesamowitej atmosferze,  podjął się Krzysztof Kopka. Spektakl wyreżyseruje Agnieszka Olsten.

W  na scenie wystąpią: Justyna Antoniak [Teatr Muzyczny Capitol], Pola Błasik [PWST Wrocław], Beata Rakowska, Jolanta Solarz, Krzysztof Boczkowski, Piotr Bondyra, Konrad Imiela [Teatr Muzyczny Capitol], Przemysław Kozłowski, Maciej Kowalczyk, Tomasz Orpiński, Tadeusz Ratuszniak, Jerzy Senator, Michał Szwed, Krzysztof Zych.

Kolejne spektakle odbędą się w dniach:

Terminy majowe: 17, 19, 20, 21, 22, 23, 24.
Terminy czerwcowe: 18, 19, 20, 21.

Szczegółowe informacje na stronie teatru;