Dziwny, dziwny, dziwny

22 kwietnia ukaże się książka „Dziwny, dziwny, dziwny” (The Facto) będąca owocem rozmów Tomka Lipińskiego i Piotra Bratkowskiego.

To coś znacznie więcej niż wywiad-rzeka, to prawie-powieść o czasach minionych, fascynacjach muzycznych i literackich. Dwóch inteligentnych facetów, bez specjalnych sentymentów rozprawia się ze swoją młodością, pokazując przy okazji PRL i siebie na tle systemu.

Piotr Bratkowski, jest szefem działu kultury tygodnika „Newsweek”, poetą, publicystą a także prozaikiem. Tomek Lipiński, to muzyk znany z zespołów Brygada Kryzys, Tilt i Fotoness. Obaj przegadali wiele tygodni.

– Nigdy nie byłem punkiem – mówi w tej książce artysta.

Jeden z najważniejszych polskich muzyków rockowych po raz pierwszy tak szczerze opowiada o swojej buntowniczej młodości i drodze do muzyki. O błędach, jakie popełnił w życiu i o wieloletniej walce z ciężką depresją. I o tym, dlaczego autor piosenki „Nie wierzę politykom” zaśpiewał na konwencji Platformy Obywatelskiej, że „jeszcze będzie przepięknie”. A w tle przesuwa się pół wieku zmieniającej się Polski, widzianej oczami dwóch rówieśników – chłopców z „dobrych” inteligenckich rodzin warszawskich, którzy niepostrzeżenie dobili do 60.

Wydawnictwo Lipiński zilustrował zdjęciami i rysunkami z rodzinnego archiwum.

Lipiński obecnie pracuje nad nową płytą zatytułowaną „To, czego pragniesz”.