„Dobre Strony” z widokiem

Już tradycyjnie na przełomie maja i czerwca odbędą się Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży DOBRE STRONY. Nową przestrzenią targową będzie Wrocławskie Centrum Kongresowe Hali Stulecia.

Targi odbędą się już po raz szósty i potrwają cztery dni od 28 do 31 maja. W tym roku DOBRE STRONY przenoszą się do nowoczesnego Wrocławskiego Centrum Kongresowego przy Hali Stulecia. Targi zajmą przeszkloną jednopoziomową przestrzeń z widokiem na Wrocławską Pergolę, Ogród Japoński i Fontannę Multimedialną, która dla gości Targów zagra specjalny „literacki” pokaz.

..W związku z tym, że co roku przybywa nam i wystawców i czytelników, zmieniliśmy  przestrzeń targową na większą i bardziej przestronną. Wierzymy, że to będzie dobre miejsce na spotkanie z książką, tym bardziej, że w otoczeniu znajdują się atrakcje wyjątkowo chętnie odwiedzane zarówno przez wrocławian, jak i turystów – mówi Anna Morawiecka, dyrektor Biura Wrocławskich Promocji Dobrych Książek organizującego Tragi.

Na Targach pojawią się najlepsze wydawnictwa oferujące literaturę dla dzieci i młodzieży do lat 16. Można spodziewać się także stoisk z grami i nowoczesnymi pomocami naukowymi oraz oryginalnymi, kreatywny zabawkami polskich producentów. Oprócz spotkań z autorami i ilustratorami organizatorzy przygotowali szereg innych atrakcji: konkursy z nagrodami. warsztaty graficzne, czy warsztaty kreatywnego pisania z Martą Mizuro zorganizowane przez znany portal o pisaniu Maszynadopisania.pl,  spektakle oraz wystawy. Odbędzie się także konferencja poświęcona tworzeniu nowego kanonu lektur szkolnych.

Podczas wrocławskich targów wręczane są także dwie nagrody. Jedna dla dorosłych zawodowców, druga zaś dla małoletnich amatorów.
Dorosłym zostanie wręczona prestiżowa nagroda DOBRE STRONY ufundowana przez Prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza. Nagroda w wysokości 30.000 złotych przyznawana jest corocznie za najlepszą książkę dla dzieci i młodzieży wydaną w języku polskim po raz pierwszy w roku poprzedzającym jej przyznanie. Trafia ona do Wydawcy, którego książka zostanie uznana przez jury za doskonałą pod względem literackim, plastycznym, merytorycznym i edytorskim.
W czasie targów już po raz czwarty zostanie rozstrzygnięty ogólnopolski konkurs dla dzieci i młodzieży szkolnej „A to moja bajka właśnie…” na napisanie najlepszej bajki lub baśni. Najlepsze dzieła młodych Bajkopisarzy zostają wydane przez Organizatorów we wspólnej książce. Konkurs ten cieszy się ogromną popularnością. W ubiegłym roku nadesłano 6000 prac.

W tym samo miejsce przenoszą się również grudniowe Wrocławskie Targi Dobrych Książek.
– Jeśli, tak jak przewidujemy, nowe miejsce będzie cieszyło się dużym powodzeniem wśród zwiedzających chętnie zostaniemy tutaj na dłużej i zorganizujemy kolejne wiosenne i zimowe edycje – mówi Anna Morawiecka.
Organizatorem 6. Targów Książki dla Dzieci i Młodzieży DOBRE STRONY są: Biuro Wrocławskich Promocji Dobrych Książek oraz Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu.

Szczegóły na stronie targów.