„Bohumil Hrabal to już sto lat…”

 

Biblioteka Główna UG oraz Centrum Czeskie w Warszawie zapraszają na wystawę pt. „Bohumil Hrabal to już sto lat…”.

Autorami ekspozycji są przyjaciele Hrabala: Tomáš Mazal, Václav Špale i Ivo Krobot. Na wystawę składają się zdjęcia, plakaty filmowe i teatralne, ilustracje do książek, rękopisy i kolaże Hrabala oraz grafiki przyjaciela – Vladimira Boudnika. Wystawę można oglądać w terminie 3.12.2014–3.01.2015.

W ramach projektu pt. „Spotkanie z HRABALEM” 3 grudnia odbyło się w Bibliotece Głównej UG przedstawienie multimedialne pt. „Via HRABAL” oraz spotkanie autorskie z Tomášem Mazalem promujące książkę pt. „Praga z Hrabalem”. Spotkanie poprowadził Kierownik Katedry Kulturoznawstwa – prof.UG, dr hab. Marek Adamiec. 4 grudnia na Wydziale Filologicznym w DKF-ie UG odbyły się projekcje dwóch filmów: „Dr HRABAL” /dokument/ oraz „Pociągi pod specjalnym nadzorem”.

Patronat honorowy nad projektem objęli: JM Rektor Uniwersytetu Gdańskiego prof. dr hab. Bernard Lammek oraz Centrum Czeskie w Warszawie.

Istnieje możliwość zakupu książki Tomáša Mazala pt. Praga z Hrabalem” w promocyjnej cenie w Czytelni Informacji Naukowej na I piętrze s. 1.22.

(Czeskie Centrum)