Andruchowycz we Wrocławiu

Jurij Andruchowycz wraz z Pawłem Smoleśskim będą 3 grudnia we wrocławskim kinie Nowe Horyzonty będą promować swoją  książkę „Szcze ne wmerła”. Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu spotkań „Zaczytani w kinie”.

W programie wieczoru poza spotkaniem z Andruchowyczem i Smoleńskim także światowa prapremiera ukrainskiego  filmu dokumentalnego Ukrainian argument w reżyserii  Serga Masloboishchykova.

ukrainian2

Film zwraca uwagę na unikalny fenomen ukraińskiej tożsamości narodowej, w szczególności tożsamości młodych Ukraińców – tych, którzy dorastali w niepodległym kraju w okresie postsowieckim, opanowanym w 2014 roku przez reżim Janukowicza. Młodzi, wolni ludzie, którzy nie doświadczyli zbrodni reżimu sowieckiego, dorastali przez 23 lata niepodległej Ukrainy. To pokolenie było siłą sprawczą rewolucji godności w 2014 roku, okazało się ono najbardziej inteligentną, zorganizowaną i wolną częścią współczesnego społeczeństwa Ukrainy. Ludzie różnie nazywali protestujących na Majdanie: od rewolucyjnych ekstremistów do bohaterów-wyzwolicieli. Jak zatem oni identyfikują siebie? Kim są? Ci, którzy protestowali na Majdanie, opowiadają o byciu w środku dramatycznych wydarzeń ukraińskiej rewolucji.

Kino Nowe Horyzonty, Wrocław, ul. Kazimierza Wielkiego. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19.

Szczegółowe informacje na stronie: www.kinonh.pl