Jurij Andruchowycz na Bruno Schulz.Festiwal

Pierwszy laureat Literackiej Nagrody Europy Środkowej Jurij Andruchowycz jest jednym z gości tegorocznej edycji rozpoczynającego się jutro we Wrocławiu Bruno Schulz. Festiwal

Ukraiński pisarz  i wrocławski  zespół Karbido jutro, w Klubie „Firlej” o godzinie 21. zaprezentują swój kolejny wspólny projekt „Atlas Estremo”. Widowisko „literacko- muzyczne” miało swoją premierę 11 lipca podczas  festiwalu Międzynarodowe Laboratoria Sztuki ArtPole w Uniżu n. Dniestrem (Ukraina). W odróżnieniu od poprzednich projektów zrealizowanych przez Andruchowycza i Karbido i zarejestrowanych na płytach „Samogon”, „Absynt”, „Cynamon”,tym razem warstwę tekstową melorecytacji ukraińskiego pisarza stanowi nie jego poezja a proza z „Leksykonu miast intymnych” ( polskie wydanie – Czarne 2014). Andruchowycz  ze strzępów swoich tekstów; urwanych zdań, fraz tworzy rodzaj poetyckiego collage`u. Również muzyka stworzona przez Karbido różni się od tej z poprzednich projektów. Twórcy zrywają z estetyką post- rockowego widowiska poetyckiego. Tym razem jest bardziej surowa i oszczędna.
Klub Firlej (Grabiszyńska 56) Początek o godzinie 21.00. Wstęp wolny za okazaniem bezpłatnej wejściówki (do odbioru we wrocławskiej Księgarni Hiszpańskiej Elite od 6 października oraz na godzinę przed koncertem).
Natomiast następnego dnia o godzinie 19 w ramach festiwalowego Salonu „Angelusa” (Zakład Narodowy im. Ossolińskich, ul. Szewska 37, Aula) odbędzie się spotkanie z Jurijem Andruchowyczem. Wstęp wolny.