Goście Salonu „Angelusa”

Jak już informowaliśmy Literacka Nagroda Europy Środkowej „Angelus” i odbywający się corocznie we Wrocławiu Bruno SchulzFestiwal łączą siły. W dniach 14-19 października 2014 roku zapraszamy do festiwalowego „Salonu Angelusa”.

Salon Angelusa na Bruno Schulz. Festiwal to cykl festiwalowych spotkań z autorami, którzy w latach poprzednich byli nominowani lub zdobyli Nagrodę Angelusa. Spotkania te  poprowadzą jurorzy nagrody. I tak kolejno zapraszamy 14 października (wtorek) na spotkanie z Mariuszem Szczygłem (prowadzi Stanisław Bereś), 15 października (środa) na spotkanie z Jurijem Andruchowyczem (prowadzi Mirosław Spychalski), a 16 października (czwartek) z Małgorzatą Szejnert (prowadzi Justyna Sobolewska).

Zwieńczeniem Salonu Angelusa będzie Kawiarnia Europa. W piątek, 17 października, czyli w przededniu przyznania tegorocznej Nagrody Angelusa zapraszamy na wieczorne spotkanie z nominowanymi do nagrody: Jeleną Czyżową, Ołeksandrem Irwaneciem, Wiesławem Myśliwskim, Pavolem Rankovem, Martinem Šmausem oraz Jáchymem Topolem. Mistrzami ceremonii będą Barbara Marcinik, Wojciech Bonowicz i Szymon Kloska.

Na wszystkie spotkanie wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy. Więcej szczegółów wkrótce.