Piskorski nominowany do Zajdla

Pasjonująca, wzorowana na literaturze iberoamerykańskiej oraz powieści płaszcza i szpady historia fantasy pióra Krzysztofa Piskorskiego znalazła się w finałowej piątce jubileuszowej, trzydziestej edycji Nagrody im. Janusza A. Zajdla.

To od lat najważniejsze i  najbardziej prestiżowe literackie wyróżnienie w dziedzinie fantastyki. Teksty – powieści i opowiadania – opublikowane przez polskich autorów w przeciągu całego poprzedzającego przyznanie nagrody roku, nominują sami czytelnicy. W kategorii powieść zgłoszono tym razem aż 52 teksty napisane przez 40 autorów, które ukazały się nakładem 28 różnych wydawnictw. Na powieści zakwalifikowane do ścisłego finału głosowało w sumie od 20 do 26 % nominujących.

W finałowej piątce, obok Cieniorytu Krzysztofa Piskorskiego znalazły się książki: Przedksiężycowi tom 3 Anny Kańtoch, Szczęśliwa ziemia Łukasza Orbitowskiego, Sezon burz Andrzeja Sapkowskiego oraz Holocaust F Cezarego Zbierzchowskiego.Nazwisko zwycięzcy poznamy podczas tegorocznego Ogólnopolskiego Konwentu Miłośników Fantastyki „Polcon”, który odbędzie się tym razem w Bielsku Białej w dniach 4-7 września. (Wydawnictwo Literackie)