Jarzyna nakręcił Masłowską

„Między nami dobrze jest” sztuka Doroty Masłowskiej wystawiona po raz pierwszy w TR Warszawa  ma już swoją filmową wersję.

Obraz wyreżyserował Grzegorz Jarzyna. Pierwsze przedpremierowe pokazy odbędą się na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu (pierwszego i drugiego sierpnia, w ramach pokazów specjalnych).

Sztuka została napisana przez Dorotę Masłowską w 2008 roku na zamówienie stołecznej sceny i wystawiona rok później przy Marszałkowskiej 8. Podobnie jak spektakl, jego filmowa wersja została wyreżyserowana przez Grzegorza Jarzynę. Autorem zdjęć jest Radosław Ładczuk.

Film Jarzyny według Masłowskiej „to pełna groteskowych dialogów zaczerpniętych z popkultury, szyderstw z języka reklam, kolorowych czasopism i stereotypów narodowych, opowieść o polskim społeczeństwie czasu transformacji. W rolach głównych między innymi Roma Gąsiorowska, Danuta Szaflarska, Agnieszka Podsiadlik i Aleksandra Popławska. Między nami dobrze jest to koprodukcja TR Warszawa i Narodowego Instytutu Audiowizualnego”.

(culture.pl, nowehoryzonty.pl)